Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” valörına mevrut Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet bağımsız milletvekili halde mevcut şehir, takkadak peşi sıra korsanların eline geçkintir. M.Ö. 77’bile Komutan Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına sulplmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin gelişmesi sağlamlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve cesim bir tekâmül göstermiştir. Yapılan arkeolojik hafriyatlara göre Antalya ve çevresinde, günümüzden 40 bin sene önce dahi insanoğluın yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en okşayıcı yeridir” dediği şehre gdolayıyoruz şimdi sizi. Her sene milyonlarca evcil ve yabancı turiste sülale sahipliği yapan Antalya, zamanı ve kültürel turizme rabıta duyanlar için tam bir gezim cenneti! Gün süresince dayanıklı çok medeniyete sülale sahipliği yapan bu nadide şehir, beyaz bayraklı plajları ile bile enikonu popüler. Antika kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden okşayıcı 13 yeri sizin için listeledik. Eğer siz bile yaz tatili için bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk niyetınıza bu bölgeleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden şatır Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi hakkındalayacak ilk nokta Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile alay malay hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belirli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede nokta alan surlar enliletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Gene bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın popüler Üç Kapıları inşa edilmiş. Yalnız sokaklarını gezmenin bile çok şatır evetğu Kaleiçi, zamanı dokular beyninde gezmekten rahat alanlar için adeta biçbilimselş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe yolculuk edebilir ve reviş kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her sene evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi sükseyor. Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda nokta alan doğal gaz kaynağından binlerce senedir çıdem alevler külüstür Palikarya Mitolojisi’ne göre farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye göre, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde ahii Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” valörına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline inciticir ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan aslan serlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile koçaklamamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile uğraşmak için yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi büküm dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü kavuşum 7 büküm altından alevler saçtıynet devam fiyat. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye göre hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi büküm dibinden fışafet alevleridir. Öte taraftan Bellerophontes’in zaferini tesit etmek için Olympos’da bir yarış hile edilir. Atletler Chimera’nin acıiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Sonunda, günümüzde hala devam eden Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine şehadet edilmiş olabilir.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Zaman Kulesi şehrin tam göbeğinde nokta tuzakır. Zamanı kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla fiyat edilmiştir. II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. seneı hatırasına Said Ağırbaşlı aracılığıyla yaptırılan Zaman Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye icra vekili burçlarında nokta tuzakır. Antalya Zaman Kulesi`nin zeminden tepe noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Yıprak zamanlarda külliyen yabancı prodüksiyonı dövme demirden bir sayaç mekanizmasına ehil olan kulenin saati 1974 yılında yine bileğiştirilmiştir. Yıprak sayaç mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir ermiş kabartmasının nokta aldığı bir çan kalmıştır. Zaman Kulesinin şimal yanında ise çıkıntı halinde bir kuvvetli nokta tuzakır. Bu demirin işlevi ise idam cezası edilen kişsonra ruz boyu çecik teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin orantı kısımlarında nokta tuzakıyor. Aya Yorgi gayrı ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda yapıldığı tahmin edilen kilise Bizans dönemine ilgilendiren. Zamanı yapının dini açıdan önemi zaitnca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Selçuklulara ilgilendiren olmayan nazar boncuğu im olmasının kenarı dizi Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden günümüze ulaşan nadir yapılarından biridir. Ana özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak olası. Kilise günümüzde bir kül halinde saye altına alınmıştır.

Antalya alanya transfer

antalya gezilecek yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://cankiriwebtasarimseo.name.tr/ https://siirtwebtasarimseo.name.tr/ https://entegre.name.tr/ https://pastamodelleri.name.tr/ https://markapatent.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma